Anasayfa Kitap Cevapları
28 Nisan 2023, 20:23 - Salih Yazdı

Milli Birlik ve Beraberliğin Önemini Açıklayınız.

Millî birlik ve beraberliğin önemi nedir?

Sonraki Ödev:  Atalarımız Milli Mücadele Döneminde Ne Gibi Zorluklarla Karşılaşmıştır Yazalım.

Milli Birlik ve Beraberliğin Önemini Açıklayınız.

Atatürk’ün milliyetçilik ilkesini düşündüğümüzde, milli birlik ve beraberlik çok önemli iki kavramdır. Çünkü bu ilke, bir milletin dayanışma içinde olmasına ve birlik içerisine girmesine sebep olmayı savunur.

Türkiye için düşündüğümüzde Türk milli birlik ve beraberlik kavramları akla gelir. Bu açıdan Türk halkının bir denge içerisinde yaşamasını, birlik ve beraberlik içinde olmasını ve kötü durumlarda bile dayanışma içerisine girmesinin önemini vurgular. Geçtiğimiz senelerde Elazığ’da büyük bir deprem yaşanmıştır. Ülkenin her bir yanından Elazığ’a gönderilen pek çok yardım sayesinde Elâzığ daha çabuk toparlanma yoluna girmiş, yardıma muhtaç olan insanlarla birlik olunmuştur. Bu dayanışmanın temelinde de birlik ve beraberlik kavramları yatar.

Sonraki Ödev:  Çanakkale Savaşı İle İlgili Bildiklerinizi Arkadaşlarınızla Paylaşınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.