Anasayfa Kitap Cevapları
12 Ocak 2023, 13:00 - Salih Yazdı

Çanakkale Savaşı İle İlgili Bildiklerinizi Arkadaşlarınızla Paylaşınız.

Çanakkale Savaşı ile ilgili bildiklerinizi arkadaşlarınıza anlatınız.

Sonraki Ödev:  Milli Birlik ve Beraberliğin Önemini Açıklayınız.

Çanakkale Savaşı İle İlgili Bildiklerinizi Arkadaşlarınızla Paylaşınız.

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 44-48-49-50-51. Sayfa MEB Yayınları

Çanakkale Savaşı, Birinci Dünya Savaşı’nın en önemli cepheleri arasında olan Çanakkale Cephesi’nde meydana gelmiş tarihi öneme ve değere sahip olan bir olaydır.

1915-1916 yılları arasında gerçekleşen bu savaş, Osmanlı Devleti ile İtilaf Devletleri arasında Gelibolu Yarımadası’nda yapılan deniz ve kara muharebeleridir. Çanakkale Savaşı’nda Mustafa Kemal Atatürk’ün yapmış olduğu liderlik, Türk tarihi için bir destan niteliğindedir. Çanakkale Savaşı, neredeyse 1 yıl kadar sürmüştür. Osmanlı Devleti, bu savaşta İtilaf Devletleri arasında yer alan Almanya ve Avusturya-Macaristan’dan yardım almıştır. İtilaf devletleri de tüm gücüyle Çanakkale Boğazı’nı geçmeye çabalamıştır. Ve sonunda Çanakkale Boğazı geçememiş bozguna uğratılmışlardır.

Sonraki Ödev:  Atalarımız Milli Mücadele Döneminde Ne Gibi Zorluklarla Karşılaşmıştır Yazalım.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.