Anasayfa Kitap Cevapları
23 Eylül 2023, 1:11 - Mehmet Yazdı

Atatürk’ün en beğendiğiniz özelliği hangisidir?

Atatürk’ün en beğendiğiniz özelliği hangisidir? Kısaca paylaşınız

Atatürkün insan sevgisi

Mustafa Kemal Atatürk özellikleri ile benim Hayran Olduğum bir liderdir. Atatürk’ün gibi bir lider her hangi bir ülkenin başına Yüzyıl’a bir ancak gelir. Atatürk küçük yaşlarından itibaren kitap okumayı alışkanlık haline getirmiştir. Bildiğimiz gibi Kitap okumak bir kişinin kişisel gelişimi için çok önemlidir. Atatürk de kendi kişisel gelişimini kitapları okuyarak araştırarak ve bilim sayesinde fazlasıyla geliştirmiştir.

Sonraki Ödev:  3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 66-67-68-69. Cevapları MEB Yayınları

Atatürk’ün en sevdiğim özelliği insanları birleştiriciliği dir. Atatürk’ün Savaş meydanlarında, komuta merkezlerinde ve Kurtuluş Savaşı mücadelesi sırasında halkı nasıl bir araya getirdiğini onlara vatana ve Millete hizmet etmeleri gerektiğini anlatmıştır.

Osmanlının en zor gününde bile bir umut ışığı gören Mustafa Kemal Atatürk, halkı bir araya getirerek ülkeyi düşmanlardan kurtarmak da başrol oynamıştır. Mustafa Kemal Atatürk’ün bir çok kişisel özelliği bulunmaktadır.

Bunlardan biri de ileri görüşlülüğüdür. sevdiğim  özelliklerinden birisi olan olan ileri görüşlülüğü Atatürk’ün ülkemizin kurulmasında çok büyük roller oynamıştır. Savaşları yönettiği zaman, özellikle siyasi hayatında aldığı kararlar ile ne kadar ileri görüşlü bir komutan olduğunu bütün Türk milletine kanıtlamıştır. Günümüzde bile o zamanlar söylediği sözlerin teker teker gerçekleştiğini görmekteyiz. Atatürk ülkemize gelmiş en iyi liderlerden birisidir.

Sonraki Ödev:  3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2022
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.