Anasayfa Kitap Cevapları
23 Eylül 2023, 1:11 - Mehmet Yazdı

En Sevdiğiniz Hayvan Hangisidir? Nedenleriyle Açıklayınız.

En Sevdiğiniz Hayvan Hangisidir? Neden?

Sonraki Ödev:  Soru İşaretinin Kullanıldığı Cümleler Yazınız.

En Sevdiğiniz Hayvan Hangisidir

Sonraki Ödev:  3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 76-79-80-81-82. Cevapları MEB Yayınları

Aslında dünyadaki tüm hayvanları seviyorum ve tüm hayvanların özel olduğuna inanıyorum. Fakat birini en kısmına koymak gerekirse benim en sevdiğim hayvan kedidir.

İster yavru olsun ister büyük olsun, tüm kediler her zaman bana daha güzel ve sevecen gelmiştir. Örneğin bir muhabbet kuşu sahiplenseniz, kuşların kedi kadar kendini sevdirmediği bilinmektedir. Kediler de kendi içlerinde tabi ki ayrılmaktadır. Yani karakter yapıları farklı olmaktadır, fakat kediyi bir kuştan daha çok sevebilirsiniz. Aslında bakıldığında benim kedileri diğer hayvanlardan daha çok sevmemdeki temel sebep, genellikle kendilerini sevdiriyor olmaları şeklindedir ve buna ek olarak oldukça oyuncu hayvanlar olmaları da sayılabilmektedir.

Sonraki Ödev:  Hayvanlarla İlgili Bir Masal Anlatınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.