Anasayfa Kitap Cevapları
19 Ocak 2023, 20:17 - Salih Yazdı

Atatürk’ün Gençlerde Görmek İstediği Özellikleri ve Gençlere Verdiği Görevleri Dikkate Alarak Gençliğin Ata’ya Cevabı Başlıklı Bir Yazı Yazınız.

Atatürk’ün Gençlerde Görmek İstediği Özellikleri Ve Gençlere Verdiği Görevleri Dikkate Alarak  Gençliğin Ata’ya Cevabı Başlıklı Bir Yazı Yazınız.

Sonraki Ödev:  Atatürk İle Aynı Dönemde Yaşamış Olsaydınız Ülkemiz İçin Neler Yapmak İsterdiniz? Anlatınız.

Atatürk’ün Gençlerde Görmek İstediği Özellikleri Ve Gençlere Verdiği Görevleri Dikkate Alarak  Gençliğin Ata’ya Cevabı Başlıklı Bir Yazı Yazınız.

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 60-61-62-63-64. Sayfa MEB Yayınları

Atatürk çocuk, genç ve yaşlı ayırt etmeksizin herkese değer vermiştir. Ancak özellikle gençlere daha çok görev düştüğünü dile getirmiştir. Çünkü onlara geleceği emanet etmiştir.

Ona göre gençler çalışmalı, üretmeli ve verimli olmalıdır. Çünkü ülkenin akıbeti, aslında gençlere bağlıdır. Biz de gençler olarak ilk önce Türkiye Cumhuriyetinin varlığını ve birliğini bozmak isteyenlere fırsat tanımamalıyız. Her daim “Ya istiklal ya ölüm” düşüncesiyle birlikte hareket etmeli ve ülkemizin bağımsızlığını sonuna kadar korumalıyız. Atatürk’ün uyguladığı gibi her zaman demokrasiden yana olmalıyız. Atatürk’ün ilke ve inkılaplarını hayatımızın her alanında göz önünde bulundurmalıyız. Vatanımız zor bir duruma düştüğü her an için dayanışma içinde hareket etmeliyiz ki bu vatanı bölmek isteyenlere emellerine ulaşamasın.

Sonraki Ödev:  Atatürk'ün Beni Görmek Demek Mutlaka Yüzümü Görmek Demek Değildir Benim Fikirlerimi Benim Duygularımı Anlıyorsanız ve Hissediyorsanız Bu Yeterlidir. sözünü açıklayınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.