Anasayfa Kitap Cevapları
28 Nisan 2023, 20:45 - Salih Yazdı

Atatürk İle Aynı Dönemde Yaşamış Olsaydınız Ülkemiz İçin Neler Yapmak İsterdiniz? Anlatınız.

Atatürk ile aynı dönemde yaşamış olsaydınız ülkemiz için neler yapmak isterdiniz?

Sonraki Ödev:  Atatürk’ün Gençlerde Görmek İstediği Özellikleri ve Gençlere Verdiği Görevleri Dikkate Alarak Gençliğin Ata’ya Cevabı Başlıklı Bir Yazı Yazınız.

Atatürk İle Aynı Dönemde Yaşamış Olsaydınız Ülkemiz İçin Neler Yapmak İsterdiniz Anlatınız.

Öncelikle ülkem için elimden ne geliyorsa yapmak isterdim. Özellikle eğitim ve bilim alanlarında daha çok çalışan ve üreten bir gençlik bırakmak isterdim. Çocukların daha iyi bir eğitim alması için çalışırdım.

Ulu Önder Atatürk ile aynı dönemde olmuş olsaydım muhakkak ben de Atatürk gibi ülkenin bağımsızlığını kazanması adına mücadele ederdim. Atatürk’e ve Millî Mücadeleye karşı sonsuz desteğimi verirdim ve verdikleri görevleri de noktası noktasına yerine getirirdim. Şehit olmak pahasına savaşlara katılırdım. Cepheden asla ayrılmazdım. Cumhuriyet rejiminin kurulması için de elimden gelen her şeyi yapardım. Ardından da ülkemin çağdaş uygarlık seviyesini yakalaması için canla başla çalışırdım.

Sonraki Ödev:  Atatürk'ün Beni Görmek Demek Mutlaka Yüzümü Görmek Demek Değildir Benim Fikirlerimi Benim Duygularımı Anlıyorsanız ve Hissediyorsanız Bu Yeterlidir. sözünü açıklayınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap