Anasayfa Kitap Cevapları
28 Nisan 2023, 20:45 - Salih Yazdı

Beni Görmek Demek Mutlaka Yüzümü Görmek Demek Değildir Benim Fikirlerimi Benim Duygularımı Anlıyorsanız ve Hissediyorsanız Bu Yeterlidir

Atatürk’ün “Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir benim fikirlerimi benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir ” sözünü açıklayınız.

Sonraki Ödev:  Atatürk İle Aynı Dönemde Yaşamış Olsaydınız Ülkemiz İçin Neler Yapmak İsterdiniz? Anlatınız.

Beni Görmek Demek Mutlaka Yüzümü Görmek Demek Değildir Benim Fikirlerimi Benim Duygularımı Anlıyorsanız Ve Hissediyorsanız Bu Yeterlidir

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 60-61-62-63-64. Sayfa MEB Yayınları

Atatürk’ü görmek demek aslında onun bize yani gençlere emanet etmiş olduğu Cumhuriyete, demokrasiye sonuna kadar sahip çıkmak demektir.

Atatürk, vatanına karşı sonsuz bir sevgi beslerdi. Onun duygularını anlamak, onun gibi vatanımıza aşk ile bağlanmak aslında onu görmekle eş değerdir. Ülkemizin milli değerlerini her şeyin başında tutmalıyız. Ülkemizdeki her çocuğun, yetişkinin yani her bireyin okuma yazma bilmesi için fedakârlık göstermeliyiz. Eğitim ve öğretimi el üstünde tutan Atamızın izinden giderek, onu görmüş oluruz. İnsan haklarına özellikle kadın ve çocuklara çok önem vermeliyiz.  Kadınlarımız bir çiçektir diyen Ulu Önderimizin sözünden çıkmayarak onları başımızın tacı yapmalıyız. Çünkü Atatürk bunları savunmuştur.

Sonraki Ödev:  Atatürk’ün Gençlerde Görmek İstediği Özellikleri ve Gençlere Verdiği Görevleri Dikkate Alarak Gençliğin Ata’ya Cevabı Başlıklı Bir Yazı Yazınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.