Anasayfa Kitap Cevapları
2 Mayıs 2023, 0:53 - Mehmet Yazdı

Ayağını Yorganına Göre Uzat. Atasözüyle İnsanlara Verilmek İstenen Mesaj Nedir?

“Ayağını Yorganına Göre Uzat.” Atasözüyle İnsanlara Verilmek İstenen Mesaj Nedir? Açıklayınız.

Sonraki Ödev:  Harçlığınızdan Tasarruf Edebilmek İçin Neler Yapıyorsunuz?

Ayağını Yorganına Göre Uzat. Atasözüyle İnsanlara Verilmek İstenen Mesaj Nedir

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 138-139-140-141-142. Sayfa Cevapları TUNA Yayınları

Bu atasözü kişinin bir şeyi sadece kendi koşulları içinde yapmasına işaret eder. Yani bir şey alırken diyelim kanaatli olarak o şeyin alınması gerekir. Eğer paramız bir şey almak için çok yeterli değilse ve biz yine de onu alırsak burada dengesiz bir tutum ortaya çıkar. Yani kişinin burada gücünün yettiğinde alışveriş yapmasına değinilmiştir.

Bu açıdan ayağını yorganına uzat deyimine özellikle bu duruma işaret eder. Bu deyim ile aslında çok fazla harcama yapılmamasına ve kendine göre insanın tutumlu olmasına değinilir. Böylece aksi bir harcama durumun da önüne geçilmiş olunur. Çünkü bu tür durumları önlemek adına bu atasözü bir öğüt niteliği taşır.

Sonraki Ödev:  Bütçe Yapma Alışkanlığının İnsanlara Sağlayacağı Yararlar Neler Olabilir?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.