Anasayfa Kitap Cevapları
2 Mayıs 2023, 0:52 - Mehmet Yazdı

Bütçe Yapma Alışkanlığının İnsanlara Sağlayacağı Yararlar Neler Olabilir?

Bütçe Yapma Alışkanlığının İnsanlara Sağlayacağı Yararlar Neler Olabilir? Yazınız.

Sonraki Ödev:  Ayağını Yorganına Göre Uzat. Atasözüyle İnsanlara Verilmek İstenen Mesaj Nedir?

Bütçe Yapma Alışkanlığının İnsanlara Sağlayacağı Yararlar Neler Olabilir

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 138-139-140-141-142. Sayfa Cevapları TUNA Yayınları

Bütçe yapılırsa eğer dengesiz olan bir harcama durumu ile karşılaşılmaz. Aksi halde hep gider olur. Kimi zaman giderde açık bile ortaya çıkıyor. Bu gibi durumlara karşılık daha dengeli bir harcama planı yapılabilir. Bu dengeli harcama planı ile de insanların geliri de gideri de daha planlı olur. Bu gibi durumlar için de bütçe yapmak öne çıkar.

Çünkü bütçe yaparak aslında ayda ne kadar giderin olacağı durumu da ortaya çıkıyor. Bu gibi durumlara karşılık en sağlıklı olan şeylerin başında da yine bütçe yapmak gelir. Bütçe yapmak bir insan için alışkanlık haline gelebilir. Çünkü gideri ortaya koymak için dengeli bir planlama olarak görülür. Bugün birçok kişi de bunu yapıyor.

Sonraki Ödev:  Harçlığınızdan Tasarruf Edebilmek İçin Neler Yapıyorsunuz?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.