Anasayfa Kitap Cevapları
11 Ekim 2023, 10:25 - Zülal Güneş Yazdı

Başarılı Olmak İstiyen İki Sporcunun Durumlarını İrade ve Sorumluluk Açısından Karşılaştırınız.

Başarılı Olmak İsteyen İki Sporcunun Durumlarını İrade ve Sorumluluk Açısından Karşılaştırınız.

Sonraki Ödev:  Çevrenizdeki Yanlış Kader Anlayışıyla İlgili Ne Gibi Davranışlarla Karşılaşıyorsunuz? Bu Davranışları Nedenleriyle Birlikte Yazınız.

Başarılı Olmak İstiyen İki Sporcunun Durumlarını İrade ve Sorumluluk Açısından Karşılaştırınız.

Sonraki Ödev:  8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 21-22-23-24-25-26-27-28-29-30-31-32. Cevapları MEB Yayınları
Spor müsabakalarında yarışırken irade sahibi olmak, doğru tercihleri yapabiliyor olmak ve soğukkanlı olmak çok önemlidir.

Sadece ve sadece fiziksel güçle, hızla, yeteneklerle spor kazanılmaz. Aynı zamanda güçlü bir zihin de lazım. Sorumluluklarının bilincinde olan her sporcu kolaylıkla başarılı olabilir. Tabii ki de yarışmaya hazırlanan sporcu yarışma başlamadan önce Allah’a tevekkül etmesi gerekir ve içinde dua ederek yarışa başlaması en doğrusu olur.

Bir sporcunun başarısız olmasının sebebi sporcunun güçlü iradeye sahip olmamasından kaynaklanır. Ayrıca spor esnasında yanlış karar alarak durumu çok iyi bir şekilde idare edememesi ve spora başlamadan önce Allah’a tevekkül etmemesi onu başarısız kılmıştır. Bu yüzden bir sporcunun başarılı olabilmesi için güçlü iradeye sahip olması ve Allah’a tevekkül etmesi çok önemlidir.

Sonraki Ödev:  Küçük Bir Çocuğa Kanunen Yetişkinler Gibi Ceza Verilmemesinin Sebebi Nedir?
Sonraki Ödev:  Kader İle İlgili Günlük Hayatta Duyduğunuz İfadeler Nelerdir?
Sonraki Ödev:  Ağılda Oğlak Doğunca Derede Otu Biter. Sözüyle Anlatılmak İstenen Nedir?
Sonraki Ödev:  Bir İşe Başlarken O İşin Başarıyla Sonuçlanacağından Emin Olabilir Misiniz? Niçin?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.