Anasayfa Kitap Cevapları
11 Ekim 2023, 10:24 - Zülal Güneş Yazdı

Bir İşe Başlarken O İşin Başarıyla Sonuçlanacağından Emin Olabilir Misiniz? Niçin?

Başladığımız İşin Başarılı Bir Sonuç Alacağından Emin Olabilir Miyiz?

Sonraki Ödev:  Ağılda Oğlak Doğunca Derede Otu Biter. Sözüyle Anlatılmak İstenen Nedir?

Bir İşe Başlarken O İşin Başarıyla Sonuçlanacağından Emin Olabilir Misiniz? Niçin?

Sonraki Ödev:  8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 21-22-23-24-25-26-27-28-29-30-31-32. Cevapları MEB Yayınları

Bir işe başlarken o işin başarıyla sonuçlanacağından emin olabilirim çünkü bir işe başlamadan önce o işin eksilerini artılarını ilk önce planlarım. O işi nasıl yapmam gerektiğini kafamda analiz ederim sonra o işe girişirim. Tabii ilk önce bayağı bir araştırma yaptıktan sonra o işe girişmem gerekir.

Matematiksel oranla bir işin başarılı olması için %50 şansımız vardır. Yani bir işe girişeceğim zaman %50 başarılı olursam %50 oranla başarısız olabilirim. Bunun farkında olarak bir işe giriyorum asla olumsuz düşünmüyorum.

Tabii ki de olumsuz düşünmek önemli ama olumsuza bağlanmamak gerekiyor.  Elimizden gelen her şeyi yaptıktan sonra başarısız olsak üzülmememiz gerekiyor. Bence önemli olan elimizden gelen en iyisini yapmış olmaktır.

Yüce Allah’a Olan Tevekkül Açısından Tartışınız.

Yüce Allah’a Olan Tevekkül Açısından Tartışınız.
Gerek gündelik hayatta, iş hayatında veya okul hayatında, toplum içinde yapacağımız işlerde öncelikle Allah’a tevekkül etmeliyiz ve sonrasında elimizden gelen her şeyi en iyi şekilde yapmalıyız.

Allah’a tevekkül ederek niyet ettiğimiz işin başarıya ulaşmasını sağlayacaktır ve bu sayede başarısız olma ihtimalimiz bayağı azalacaktır.

Hayatımızda bize en basit gibi görünen işlerde bile öncelikle Allah’a tevekkül etmeliyiz çünkü bazen öyle bir şey olur ki işimiz rast gitmeyebilir Ama eğer Allah’a tevekkül edersek o zaman olumsuzluklar olmayacaktır. Örneğin sınava hazırlandığımız zaman elimizden gelenin en iyisini çok iyi bir şekilde yapacak olsak bile Allah’a tevekkül etmeyi de unutmamamız gereklidir. Allah’a tevekkül ettiğimizde sınavdan beklediğimiz notu alabiliriz.

Sonraki Ödev:  Küçük Bir Çocuğa Kanunen Yetişkinler Gibi Ceza Verilmemesinin Sebebi Nedir?
Sonraki Ödev:  Kader İle İlgili Günlük Hayatta Duyduğunuz İfadeler Nelerdir?
Sonraki Ödev:  Çevrenizdeki Yanlış Kader Anlayışıyla İlgili Ne Gibi Davranışlarla Karşılaşıyorsunuz? Bu Davranışları Nedenleriyle Birlikte Yazınız.
Sonraki Ödev:  Başarılı Olmak İstiyen İki Sporcunun Durumlarını İrade ve Sorumluluk Açısından Karşılaştırınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.