Anasayfa Kitap Cevapları
27 Eylül 2023, 20:19 - Mehmet Yazdı

Bayrağımıza ve İstiklâl Marşımıza Niçin Saygı Göstermeliyiz? Büyüklerinizden Bilgi Alınız

Bayrağımıza ve İstiklâl Marşımıza niçin saygı göstermeliyiz?

Sonraki Ödev:  Şehit, Gazi, Ehl-i Beyt Kavramlarının Anlamlarını Araştırıp Öğreniniz.

Bayrağımıza ve İstiklâl Marşımıza Niçin Saygı Göstermeliyiz Büyüklerinizden Bilgi Alınız

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 101. Cevapları FCM Yayıncılık

Bayrak ve İstiklal Marşımız milletimizin bağımsızlık sembolüdür. İstiklal marşımızın her bir kıtasında ifade edilen ve anlam taşıyan kelimeler bizim bağımsızlığımızı ifade etmektedir. Bayrağımız ve İstiklal Marşımız, Türk milletinin asil duruşunu ve heyecanını gösteren, yurdumuzda herkes için kutsal ve milli bir havadır.

Memleketimizin havasını soluyan herkes  hiçbir koşula bağlı olmadan hürmet etmek mecburiyetindedir. Törenlerde İstiklal Marşımız yüksek sesle gururla, bayrağımıza bakarak okunmalıdır. İstiklal Marşı nerede çalarsa çalsın, radyo, televizyon, orkestra, gramofon farketmez, bu memleketin havasını soluyan herkes ona hürmet etmeye ve ettirmeye mecburdur. Milli Marşımız dinlenirken ayağa kalkmalı, ceket önü iliklenmeli, konuşulmamalı, marş bitmeden hareket edilmemeli, saygı duruşu bozulmamamalıdır. Uğrunda can verilecek ve bu denli tapınırcasına sevilen, bayrağımıza ve İstiklal Marşımıza saygımızı hep korumalıyız.

Sonraki Ödev:  Kandil Gecelerimizin Adlarını Araştırıp Defterinize Not Ediniz.
Sonraki Ödev:  Vatan Sevgisi İle İlgili Şiir, Yazı, Fotoğraf ve Benzeri Doküman Toplayınız
Sonraki Ödev:  Şehitliğin Önemini Vurgulayan Bir Ayet ve Bir Hadis Bulup Defterinize Yazınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.