Anasayfa Kitap Cevapları
28 Nisan 2023, 16:49 - Mehmet Yazdı

Yaşadığınız Bölgedeki Hava Şartlarının Günümüzdeki Durumuyla Geçmişteki Durumu Arasında Bir Fark Olup Olmadığı İle İlgili Büyüklerinizden Bilgi Alınız.

Yaşadığınız bölgedeki hava şartlarının günümüzdeki durumuyla geçmişteki durumu hakkında büyüklerinizden edindiğiniz bilgileri arkadaşlarınızla paylaşınız

Sonraki Ödev:  Çevre Dostu Ürünler Satan Bir Fabrikanın Sahibi Olduğunuzu Hayal Ediniz. Ürünlerini­zi Tanıtacağınız Bir Reklam Metni Yazınız.

Yaşadığınız Bölgedeki Hava Şartlarının Günümüzdeki Durumuyla Geçmişteki Durumu Arasında Bir Fark Olup Olmadığı İle İlgili Büyüklerinizden Bilgi Alınız.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 152-153-154-155-157-158-159 Cevapları MEB Yayınları

Geçmişten günümüze küresel iklim faktörleriyle beraber hava durumlarında ciddi oranda değişiklikler yaşanmış durumdadır.

Dedemle geçenlerde sıcak bir aralık ayında oturup sohbet ederken konu geçmişteki hava durumlarına geldi. Dedem bana dönerek; bak bu havayı görüyor musun, eğer ki 20 sene öncesinde yaşamış olsaydık şu anda her yer bembeyaz örtüyle kaplı olacaktı dedi. Ben şaşırmıştım, nasıl yani dede Aralık ayında eskiden kar mı yağıyordu dedim. Evet eskiden Aralık aylarında her yer bembeyaz olur, kar fırtınaları olurdu, ancak günümüzde küresel ısınmanın vermiş olduğu etkiyle beraber artık kar yağışları olmuyor dedi.

Sonraki Ödev:  Yaşadığınız Çevredeki Su Kaynakları İle İlgili Arkadaşlarınıza Bilgi Veriniz.
Sonraki Ödev:  Sizce Susuz Bir Yaşam Nasıl Olurdu? Düşüncelerinizi Arkadaşlarınızla Paylaşınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap