Anasayfa Kitap Cevapları
6 Aralık 2022, 14:26 - Mehmet Yazdı

“Bayrak” Sözcüğü Size Neleri Çağrıştırıyor?

“Bayrak” Sözcüğü Size Neleri Çağrıştırıyor? Yazınız.

Sonraki Ödev:  Özgürlük ne demektir? Özgür yaşamak neden önemlidir?

Bayrak Sözcüğü Size Neleri Çağrıştırıyor

Sonraki Ödev:  8. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 46-48-49-50-51 Cevapları MEB Yayınları

Bayrak sözcüğü bir ülkenin bağımsızlık sembolünü çağrıştırıyor.

Her ülkenin kendine özgü bir bayrağı vardır. Ancak bu bayrağın oluşmasında da bir durum ya da bir hikaye ön plana çıkar. Bu yüzden bayrak her ülke için önemli ve kutsal olarak kabul edilir. Her ülkeye bakıldığı zaman bayrak genelde yüksek bir yerde durur.

Çünkü bayrağın aslında kendisi o ülkenin hürriyetini ve bağımsızlığını ortaya koyar. Bu yüzden alçakta değil her zaman daha yüksekte yer alır. Buna her ülke de dikkat eder. Bayrak önemli bir unsur olarak her zaman saklanır. Bazen bazı evlerde bile önemli bir şekilde saklı tutulur. Çünkü onun önemini her yurttaş aslında bilir.

Sonraki Ödev:  Atatürk'ün Türk dili üzerine yaptığı çalışmaları araştırınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.