Anasayfa Kitap Cevapları
9 Ekim 2023, 19:14 - Zülal Güneş Yazdı

Mahşerde Toplanmak İfadesi Size Neleri Çağrıştırmaktadır?

“Mahşerde Toplanmak” Ne Anlama Gelmektedir?

Sonraki Ödev:  Yukarıdaki Ayetlerden, Dünyada Yapılanların Karşılığı ve Ahiret Konularında Ne Gibi İlkeler Çıkarılabilir?

“mahşerde Toplanmak” İfadesi Size Neleri Çağrıştırmaktadır

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 18-19-20-21-22. Cevapları GÜN Yayınları

Mahşerde toplanmak ifadesi oldukça fazla kişinin bir araya gelerek bütün günahları ve sevapları ile beraber herkesin duyabileceği şekilde yüzümüze söylenmesi olarak çağrışmaktadır.

Mahşerde toplanan insanlar genellikle kıyamet koptuktan sonra toplanacağı söylenmektedir. Kıyamet koptuktan sonra toplanan insanların bütün günahları ve sevapları diğer insanların gözleri önünde sergilenecek ve yaptığı günahların hepsi açığa çıkacaktır. Bu yüzden de ahiret hayatımız için oldukça fazla iyilikler yapmalı elimizden geldiğince iyi insanlar olmalıyız. Ahlaklı bir toplumun yapısında hep beraber birlik olarak yaşamalıyız. Kimseye zarar vermeden kendi hayatımıza devam etmeliyiz ve dünya hayatındaki zenginlikleri önemsememeliyiz. Dünyada hayatındaki zenginlikler gelip geçici zenginlikleri olarak adlandırılmaktadır. Bu yüzden de bunlara inanmamamız gerekmektedir.

Sonraki Ödev:  Doğada, Yeniden Dirilişi Hatırlatan Başka Ne Gibi Örnekler Yer Alır?
Sonraki Ödev:  İnsanların, Yaptıklarından Hesaba Çekileceği Bilincine Sahip Olması Toplumda İyiliklerin Çoğalıp Kötülüklerin Azalmasında Nasıl Bir Rol Oynayabilir?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap