Anasayfa Kitap Cevapları
23 Eylül 2023, 1:27 - Mehmet Yazdı

Haritalar olmasaydı neleri yapmakta zorlanırdık? Neden?

Haritalar Olmasaydı Neleri Yapmakta Zorlanırdık?

Haritalar olmasaydı neleri yapmakta zorlanırdık Neden

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 77-78-79-80. Sayfa Cevapları TUNA Yayınları

İnsanların yaşamında haritalar olmasaydı her alanda çok daha fazla zorlanmak mümkün olacaktır. Yaşadığımız yerler hakkında detaylı olarak bir bilgiye sahip olamaz ve gitmek istediğimiz yerleri daha önceden araştırmalar yapamadan bulamazdık. Haritalar belli yerlerin belli özelliklere ve kurallara bağlı bir şekilde çizilmesi ile renklendirilmesiyle meydana gelmektedir.

Dünyanın, ülkelerin, şehirlerin ve insanların yaşayıp yaşamadığı her bölgenin haritaları yapılabilir. Haritalar insanların hayatını her zaman çok daha kolay olmasını sağlamaktadır. Pek çok projenin yapılmasında ve işlenmesinde haritalar kullanılmaktadır. Araziler, yollar, şehirler ve ülkeler haritaların kullanılması ile belirlenmektedir. Her ülkenin kendine özgü ve bölgeleri ayrıntılı olarak incelendiği özel haritalara sahip olmaktadır.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.