Anasayfa Kitap Cevapları
6 Aralık 2022, 13:16 - Mehmet Yazdı

Bir Doğal Afet sırasında Neler Yaşarsınız, Hangi Duyguları Hissedersiniz? Söyleyiniz.

Bir doğal afet sırasında neler yaşarsınız, hangi duyguları hissedersiniz?

Bir Doğal Afet sırasında Neler Yaşarsınız, Hangi Duyguları Hissedersiniz Söyleyiniz.

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 86-87-88. Cevapları MEB Yayınları

Doğal afet meydana geldiği zaman ben en çok korku yaşarım. Bu açıdan öne çıkan en önemli duygu birçok insanda da bu olur. Çünkü o an bu duygu doğal olarak ortaya çıkar. Bunun dışında ikinci sırada ise panik yer alır. Panik meydana geldiği zaman bu durum insanın o an ne yapacağını bilememesi gibi ortaya çıkar.

Biz bu konuda en çok bu iki duyguyu yaşarız. Üstelik bu alanda doğal afetin ne olduğu yani içeriği de önem taşımaz. Yani sadece doğal afetin o yıkıcı durumu insanda ister istemez belli başlı korkulara yol açabiliyor. Biz bu konuda belli bir süreye kadar da bu duyguları yaşarız. Üstelik bu duyguların kolay kolay ortadan kalması da pek mümkün olmaz.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.