Anasayfa Kitap Cevapları
27 Nisan 2023, 22:56 - Mehmet Yazdı

Bir Arkadaşınıza Yardım Ettiğinizde Neler Hissedersiniz?

Bir arkadaşınıza yardım ettiğinizde neler hissedersiniz? Kısaca açıklayınız

Sonraki Ödev:  Üç nokta işaretinin kullanım alanlarını gösteren cümleler

Bir Arkadaşınıza Yardım Ettiğinizde Neler Hissedersiniz

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 74-76-77-78-79-80 Cevapları MEB Yayınları

Birilerine yardım etmek, insanı mutlu eden eylemlerin başında gelir. Yardım etme duygusu, insanların iyi karakterlerini ortaya çıkaran bir özelliktir.

Bu yüzden bir arkadaşlarımıza yardımcı olmak, bizleri mutlu ve güzel hissettiren en güzel davranış biçimleridir. Arkadaşımıza veya yardıma ihtiyacı olan herhangi birine yardım edildiği zaman; mutlu olmak, iyi hissetmek, gururlanmak ve iç huzur gibi önemli duygulara sahip olunabilir. Kendini mutlu etmek, başkalarını mutlu etmekten geçer. Bu yüzden diğer insanlara yardım ettiğimiz zaman aslında kendimizi de mutlu etmiş sayılırız. Aynı zamanda arkadaşlık ilişkilerinde güven duygusu çok önemlidir. Arkadaşımıza yardım ettiğimiz zaman onun bize güvenmesini ve arkadaşlık ilişkimizin güçlenmesini sağlamış oluruz.

Sonraki Ödev:  Resmi Kurumların ve Sosyal yardım Kuruluşlarının Engelliler İçin Yaptığı Çalışmaları Araştırınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.