Anasayfa Kitap Cevapları
6 Aralık 2022, 14:51 - Mehmet Yazdı

Yunus Emre’nin “Sevelim, sevilelim / Dünya kimseye kalmaz.” dizeleri sizde hangi duyguları çağrıştırıyor?

Yunus Emre’nin “Sevelim, sevilelim / Dünya kimseye kalmaz.” dizeleri sizde hangi duyguları çağrıştırıyor? Yazınız.

Sonraki Ödev:  “Benim Dünyam” Konulu Bir Şiir Yazınız.

Yunus Emre’nin Sevelim, sevilelim Dünya kimseye kalmaz. dizeleri sizde hangi duyguları çağrıştırıyor

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 10-11-12-13. Cevapları MEB Yayınları

İlk olarak sevmek ve sevilmek olarak ele alacak olursak, bu düşünce ile hareket edersek birlik beraberlik duygusu kazanmış olacağız.

Daha barışçıl bir dünyada yaşamamız gerektiği, sevelim ki gönüllere girelim. Unutmayalım ne kadar seversek bu dünyayı bizde o kadar sevileceğiz. Yunus Emre bize bu dizlerde çok güzel bir mesaj vermektedir. Bu dünya kimseye kalmayacak sevelim değer verelim sayalım saygı duyalım, kavgasız gürültüsüz bir hayat yaşayalım sevilelim, dışlamayalım unutmayın ki günü dolunca herkes bu dünyadan bir anda çekip gidecek arkamızda güzel bir iz bırakalım. Gelecek nesillere iyi örnek olalım. Daha iyi bir gelecek için, önce sevelim sonra sevilelim. Ne de olsa bu dünya kimseye kalmayacak.

Sonraki Ödev:  Nasıl bir dünyada yaşamayı hayal edersiniz?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.