Anasayfa Kitap Cevapları
3 Ekim 2022, 3:42 - Mehmet Yazdı

Bir Ülkenin Bağımsızlık Simgeleri Nelerdir?

Bir Ülkenin Bağımsızlık Simgeleri Nelerdir? 3.Sınıf Türkçe

Bir Ülkenin Bağımsızlık Simgeleri Nelerdir

Sonraki Ödev:  3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 42-44-45-46-47-48-49-50 Cevapları MEB Yayınları

Bir ülkenin bağımsızlık simgeleri denildiğinde herkesin ilk aklıma gelen tabi ki bayraktır. Bir ülkenin kendi bayrağına sahip olması onun bağımsız bir ülke olduğu anlamına gelmektedir.

Savaşlardan da bilindiği üzere iki ülke savaşa girdiğinde ve bir taraf diğer tarafa karşı kazandığında, fethettiği ilk toprak parçasına kendi bayrağını dikmektedir. Buna göre bakıldığında dikilen bayrağın anlattığı şey, artık oranın o bayrağın sahibine ait olduğu anlamına gelmektedir. Buna ek olarak bir ülkenin bağımsızlık simgeleri arasında ülkenin kendi dili görülmektedir. yani bir ülke bağımsızlığını göstermek için kendine ait bir dile ihtiyaç duymaktadır. Kendi dilini konuşan bir ülke bağımsız olarak görülmektedir.

Sonraki Ödev:  İstiklal Marşımızın Yazarı Mehmet Akif Ersoy’a Bir Mektup Yazınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.