Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 1:22 - Zülal Güneş Yazdı

Bir Ülkenin Kalkınmasında Tarım Mı, Sanayi Mi Daha Önemlidir?

Bir Ülkenin Kalkınmasında Tarım Mı, Sanayi Mi Daha Önemlidir? Bu Konuyla İlgili Bir Araştırma Yapınız.

Sonraki Ödev:  Mübadeleyi Yaşamış İnsanlar Mübadele Sırasında Neler Hissetmiş Ve Yaşamış Olabilir? Anlatınız.

Bir ülkenin kalkınmasında tarım mı, sanayi mi daha önemlidir Bu konuyla ilgili bir araştırma yapınız.

Sonraki Ödev:  8. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 268-269-270-271-272-273-274-275 Cevapları MEB Yayınları

Sanayileşme 18. Yüzyıldan itibaren tüm dünyayı büyük bir değişime sürükleyen bir olgu olarak karşımıza çıkmaktadır. Sanayileşmenin gerçekleşmesi ile birlikte insan çevre üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmuş ve hayatta birçok şey değişmiştir.

O dönemlerden itibaren sanayi gelişimine büyük önem verilmiş, sanayileşme çok önemli sayılmıştır. Ancak bir ülkenin kalkınmasında tarım da en az sanayi kadar önemlidir. Kendi kendini tarım ile geçindiremeyen ve dışa bağımlı bir ülkenin kalkınması ve gelişmesi mümkün değildir. Bu nedenle tarıma verilen önem hiçbir zaman azalmamalı, her zaman tarıma yönelik geliştirmeler, iyileştirmeler olmalıdır.

Sonraki Ödev:  Sevdiğiniz Bir Yiyeceğin Ya Da İçeceğin Yapım Aşamasını İzleyiniz.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.