Anasayfa Kitap Cevapları
9 Mart 2024, 7:19 - Mehmet Yazdı

“Çevreye karşı duyarlı olmak” konulu bir metin yazınız

“Çevreye karşı duyarlı olmak” konulu bir metin örneği

Çevreye karşı duyarlı olmak

Sonraki Ödev:  3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 226-227-228-229-230 Cevapları MEB Yayınları

Dünya üzerinde var olan bütün canlılar bir arada bir uyum ve düzen içinde yaşarlar. Canlıların bu şekilde kusursuz bir uyum içinde milyarlarca yıl yaşaması çevrenin ve dengenin korunması ile gerçekleşmiştir. Çevrenin ve doğal dengenin korunması bu yüzden çok önemlidir.

Dünyamızda bazı düzen ve dengenin korunması biz insanların elindedir. Bizler çevremizi ve doğayı yok etmek ve zarar vermek yerine onu korur ve büyütürsek her zaman karlı çıkarız. Doğayı ve çevreyi korumak gelecek nesillere bir hayattır. Onların daha iyi daha sağlıklı bir hayat sürdürebilmeleri için bu gereklidir. Doğayı ve çevreyi korumayı çocuklara küçük yaşta öğretmeli onlara çevre ve doğa sevgisi aşılamalıyız.


“Çevreye karşı duyarlı olmak” konulu bir metin yazınız. Yazınızı özenli ve okunaklı yazıp görsellerle süsleyiniz.

Çevreye karşı duyarlı olmak

Sonraki Ödev:  3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2022

Gelecekteki insanlara güzel ve temiz bir çevre bırakmak için bugünden itibaren çalışmamız ve çevreye saygılı olmamız gerekmektedir. Çevremizi temiz tutmak ve tutmayanları uyarmak çok önemlidir. Çevremize karşı hassas olmazsak bu durumda çevremiz zarar görür ve geleceğimiz de aynı şekilde zarar görür. Çevre temizliğe olmazsa eğer insan ve hayvanlarda bundan etkilenir ve ortaya hastalıklar çıkar. Söz konusu hastalıkların en büyük temeli çevreye verdiğimiz zararlardan kaynaklanmaktadır. Bu bakımdan en azından biz çevreye saygılı olursak ve çevremizdekileri de bu konuda uyarırsak belki minik de olsa bir şeyler yapmış oluruz. Sağlıklı yaşamak istiyorsak çevremize saygı duymalıyız.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap