Anasayfa Kitap Cevapları
6 Aralık 2022, 14:31 - Mehmet Yazdı

“Dürüst Olduğun için Kaybedebilirsin Ama Yalan Söyleyip Utanmaktan İyidir.” Charlers Bukowski Sözünden Ne Anlıyorsunuz?

“Dürüst Olduğun için Kaybedebilirsin Ama Yalan Söyleyip Utanmaktan İyidir.” Charlers Bukowski Sözünden Ne Anlıyorsunuz Açıklayınız?

Dürüst Olduğun için Kaybedebilirsin Ama Yalan Söyleyip Utanmaktan İyidir. Charlers Bukowski Sözünden Ne Anlıyorsunuz

Sonraki Ödev:  8. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 20-23-24-25-26-27. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

Yalan söylemek bir yere kadar insanın kurtarır. Ancak bir yerden sonra yalan artık insan için kötü bir şeye dönüşür. Hatta bir alışkanlık haline gelir. Bu yüzden birçok insan karşısındaki insanı kırmamak için yalan söyler. Fakat bu hem o insan için hem de yalan söyleyen kişi için iyi bir durum değildir. Bu yüzden sonuç ne olursa olsun aslında yalan söylemekten kaçınmak gerekir.

Yalan söylenirse aslında bunu söyleyen kişi de bir yerden sonra rahatsızlık duymaya başlar. Üstelik bu durum doğrudan karşıdaki kişiyi aldatmaya gider. Yani bu gibi durumlar yerine aslında insanın karşısındaki insana daha açık olması her zaman iyi sonuçlar doğuracaktır.

Sonraki Ödev:  Hangi Hayvanın Bakımını Üstlenmek İstersiniz? Neden?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.