Anasayfa Kitap Cevapları
30 Ekim 2022, 12:20 - Mehmet Yazdı

“Çanakkale Geçilmez!” Sözünden Ne Anlıyorsunuz? Açıklayınız.

“Çanakkale Geçilmez!” sözünden ne anlıyorsunuz? Yazınız.

“Çanakkale Geçilmez!” Sözünden Ne Anlıyorsunuz Açıklayınız.

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 52-54-55-56-57-58 Cevapları Anıttepe Yayınları

Çanakkale Savaşı Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bizler için büyük bir zafer olan bu savaşın bazı simgeleri zihinlere kazınmıştır. “Çanakkale geçilmez!” sözü de bu simgelerden biri arasındadır.

Bu söz bana Türk milletinin canı pahasına vatanlarını korumak için savaşacağını ve kendilerine olan güvenini anlatmaktadır. Düşmana kesinlikle geçit vermeyen milletimiz Çanakkale Zaferi ile birlikte boğazların kontrolünü kimseye vermemiş, bunun için büyük fedakarlıklar yapmıştır. “Çanakkale geçilmez!” sözünden anladığın Türk milletinin her şart altında kendi vatanını ve toprağını korumak için elinden geleni ardına koymayacağı, ülkesini düşmanlara yem etmeyeceğidir. Çanakkale Savaşı bunun güzel bir örneğidir.

Sonraki Ödev:  15 Temmuz Gecesi İle İlgili Gazete, Dergi ve İnternet Sitelerinden Araştırma Yapınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.