Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 1:09 - Zülal Güneş Yazdı

“Bacasız Sanayi” Sözünü Hiç Duydunuz Mu? Bu Söz Ne Anlama Geliyor Olabilir?

“Bacasız Sanayi” Sözü Ne Anlama Gelmektedir?

Sonraki Ödev:  Bir Geziniz Esnasında Gördüğünüz Ya Da Yaşadığınız İlginç Olayları Gözlemlerinize Dayanarak Yazınız

“Bacasız Sanayi” Sözünü Hiç Duydunuz Mu Bu Söz Ne Anlama Geliyor Olabilir

Sonraki Ödev:  8. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 162-163-164-165-166-167 Cevapları MEB Yayınları

Türkiye’de ‘’bacasız sanayi’’ sözü sıklıkla kullanıldığını sıklıkla duyulur. Aslında ‘bacasız sanayi’’ sözleri ile anlatılmak istenilen; turizm oluyor.

Turizm sektörü Türkiye için her dönem ön planda yer almıştır. Özelliklede dünya genelinde pek çok yerde Türkiye güçlü bir turizm ülkesidir. Türkiye yaz aylarında turist patlaması yaşamaktadır. Genel olarak Türkiye’nin konumu üç tarafı denizlerle çevrilidir. Bu yönü ile yaz turizm için Türkiye uygun yapıdadır. Son zamanlarda ise Türkiye kış turizmi ile dikkatleri üstüne çekmeye başlamıştır. Turizm üzerinden yüksek gelir elde eden Türkiye için; turizm sektörü bacası olan sanayi kadar gelir sağlamaktadır. Bu yüzden de turizm sektörü için bacasız sanayi sözcükleri kullanılmaktadır.

Sonraki Ödev:  Peri Bacaları Hakkında Neler Biliyorsunuz?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.