Anasayfa Kitap Cevapları
27 Nisan 2023, 23:57 - Mehmet Yazdı

El Sanatlarıyla İlgili Ne Biliyorsunuz?

El Sanatlarıyla İlgili Ne Biliyorsunuz? Söyleyiniz.

El Sanatlarıyla İlgili Ne Biliyorsunuz

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 238-239-241-242-243. Cevapları MEB Yayınları

El sanatları geniş bir alanı kapsamaktadır. Bir kişinin kendi elleri ile üretimini yaptığı tüm hobi ve sanat faaliyetleri el sanatları olarak isimlendirilebilir.

Çini, hat, ebru, ahşap boyama, cam işçiliği ya da takı tasarımı el sanatlarına örnek olarak verilebilmektedir. Tarihsel olarak bakıldığında pek çok toplumun çeşitli el sanatları kullanmış olduğu ile karşılaşılmaktadır. Yapılan bu ürünler ticari faaliyetlerde kullanılabildiği gibi yalnızca sanat amacı ile de yapılmıştır. Çoğu zaman el sanatları içinde geliştiği toplumun sosyal ve kültürel ögelerinden izler de taşımaktadır. Günümüzde de pek çok kişinin hobi olarak ya da ticari amaçlı el sanatları ile uğraşmakta olduğu bilinmektedir.

Sonraki Ödev:  Yakın Çevrenizde El Sanatları Ürünleriyle Uğraşan Var Mı?
www.forumderscevaplari.com
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.