Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 0:35 - Zülal Güneş Yazdı

“Minyatür, Cilt Sanatı, Sedef Kakma, Keçecilik, Âşıklık” Sanatlarıyla İlgili Bilginiz Var mı?

Varsa Bildiklerinizi Arkadaşlarınızla Paylaşınız.

Sonraki Ödev:  Geleceğe Aktarılan Sanatsal Miraslar Söz Grubundan Ne Anlıyorsunuz?

“Minyatür, Cilt Sanatı, Sedef Kakma, Keçecilik, Âşıklık” Sanatlarıyla İlgili Bilginiz Var mı Varsa Bildiklerinizi Arkadaşlarınızla Paylaşınız.

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 254-255-256-257-258-259-260. Cevapları MEB Yayınları

Minyatür oldukça küçük yapılara verilen isimlerdir. Mesela bir camiyi küçülterek maket olarak yapmak onları minyatürleştirmektedir. Bunun haricinde âşıklık sanatı da oldukça yaygın sanatlardan birisidir.

Âşıklar saz çalıp kendi şarkılarını söyleyerek dertlerini ortaya koyan sanatçılardır. Sazları sayesinde pek çok âşık başka âşıklarla kapışarak en iyi âşık unvanını almaktadır. Bir diğer yandan âşıkların yaptığı sanatlar arasında bulunan pek çok şiir yazma ya da türkü yazma sanatları da bulunmaktadır. Ayrıca kendi aralarında yaptıkları atışmalarda oldukça meşhur ve herkes tarafından izlenen köy meydanında halk önünde yapılan atışmalar olarak örnek gösterilebilir.

Sonraki Ödev:  Yaşadığınız Çevrede El Sanatları İle İlgili Neler Yapılmaktadır?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.