Anasayfa Kitap Cevapları
9 Mart 2024, 21:03 - Mehmet Yazdı

Evinizde Hangi Sorumlulukları Üstleniyorsunuz?

Evinizde Hangi Sorumlulukları Üstleniyorsunuz? Söyleyiniz.

Sonraki Ödev:  Sorumluluk Sahibi Bireylerin Günlük Hayattaki Davranışlarına Hangi Örnekleri Verebilirsiniz?

Sorumluluk Sahibi Bireylerin Günlük Hayattaki Davranışlarına Hangi Örnekleri Verebilirsiniz

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı 157-158-159-160-161-162. Sayfa Cevapları TUNA Yayınları

Evlerin işleyiş sistemleri farklı yapılarda olabilir; fakat herkesin yaşadığı evde kendisine ait bir sorumluluğu bulunur. Kendimden örnek olarak verecek olursam evin çöp atılması benim sorumluluğumdadır.

Dünya genelinde her evin düzeni farklıdır. Ama evlerde oluşturulan düzenin ilerlemesi sorumlulukların yerine getirilmesi ile oluyor. Genel olarak bakıldığında evlerde çocukların en temel sorumlulukları ödevlerini yerine getirmesi oluyor. Çocuklara ait başka sorumluluklarda bulunuyor. Ekmeğin alınması, sofranın hazırlanması ya da salon tozlarının alınması gibi kolay yapılabilen ev görevleri çocukları oluyor. Ayrıca çocukların temel sorumluluklarından birisi de yataklarının düzeltilmesidir. Sorumluluk sahibi çocuklar; ilk önce kendi alanlarındaki sorumluluklarını yerine getirir. Ardından yaşamsal alanlarında ki sorumluluklar yerine getirilir.

Sonraki Ödev:  İnsanların Sorumluluklarını Yerine Getirmediklerinde Karşılaştıkları Durumlara Hangi Örnekleri Verebilirsiniz?
Sonraki Ödev:  Okulunuzda Hangi Sorumlulukları Üstleniyorsunuz? Bu Sorumlulukları Yerine Getirebilmek İçin Neler Yapıyorsunuz?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap