Anasayfa Kitap Cevapları
2 Mayıs 2023, 1:00 - Mehmet Yazdı

İnsanların Sorumluluklarını Yerine Getirmediklerinde Karşılaştıkları Durumlara Hangi Örnekleri Verebilirsiniz?

İnsanların Sorumluluklarını Yerine Getirmediklerinde Karşılaştıkları Durumlara Örnekler.

Sonraki Ödev:  Evinizde Hangi Sorumlulukları Üstleniyorsunuz?

İnsanların Sorumluluklarını Yerine Getirmediklerinde Karşılaştıkları Durumlara Hangi Örnekleri Verebilirsiniz

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı 157-158-159-160-161-162. Sayfa Cevapları TUNA Yayınları

Her bireyin kendisine ait sorumlulukları bulunur. Sorumlulukların yerine getirilmemesi halinde ise gündelik yaşamın genel işleyişinde aksamalar yaşanır.

Genel olarak insanların sorumluluklarını yerine getirilmesi gerekir. Günümüzde sorumluluklarını yerine getirmeyenler genellikle ilk olarak panik duygusunu yaşarlar. Ardından sorumluluk görevi zamanında yerine gelmediği için çoğu zaman eksik kalır. Bu durum ise gündelik yaşamın ilerleyişine zarar verir. Örnek olarak bir fırıncı eğer ki ekmek yapma sorumluluğu geç yaparsa; mahallede ekmek almak isteyenler sorun yaşar. Başka bir örnek olarak araba sanayisinde çalışan biri iş sorumluluğunu geç yapar ise; arabanın üretim sürecini uzatmış oluyor. Zaman kavramı her geçen gün daha çok değerli oluyor. Bu yüzden sorumlulukların yerine getirilmemesi özelliklede zaman israfı olarak değerlendirilir.

Sonraki Ödev:  Sorumluluk Sahibi Bireylerin Günlük Hayattaki Davranışlarına Hangi Örnekleri Verebilirsiniz?
Sonraki Ödev:  Okulunuzda Hangi Sorumlulukları Üstleniyorsunuz? Bu Sorumlulukları Yerine Getirebilmek İçin Neler Yapıyorsunuz?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.