Anasayfa Kitap Cevapları
23 Eylül 2023, 1:28 - Mehmet Yazdı

Evinizden okulunuza giderken gördüklerinizi düşününüz. Bunlardan hangileri doğal, hangileri beşerî unsurdur?

Evinizden Okulunuza Giderken Gördüklerinizi Düşünün. Bunlardan Hangileri Doğal, Hangileri Beşeri Unsurdur? Neden?

Doğal Unsurlar Beşerî Unsurlar

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 70-71-72.Cevapları Tuna yayınları

İlk olarak beşeri ve doğal unsurlar hakkında bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Doğal unsurlar insan eli değmemiş doğa içinde kendiliğinden meydana gelen yapılara verilen isimdir. Güneş, dağ, deniz, akarsular, ırmaklar, toprak, su kaynakları gibi unsurlar doğa unsurları olmaktadır.

Beşeri unsur ise doğada kendiliğinden yapılamayan yani insan eli değmiş olan yapılara verilen isimdir. Evler, dükkanlar, reklam tabelaları, arabalar, tarım ve benzeri unsurlar beşeri unsurlar olmaktadır. Evden okula giderken evler, arabalar, farklı özelliklerde olan binalar, yapılar ve yollar beşeri unsur olmaktadır. Yol üzerinde görülen toprak, bitkiler, ağaçlar, kediler, köpekler ve çiçekler gibi unsurlar ise doğal unsurlar olmaktadır.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.