Anasayfa Kitap Cevapları
3 Mayıs 2023, 1:11 - Mehmet Yazdı

Yaşadığınız Yerde Nüfusun Dağılışında Doğal ve Beşerî Faktörlerden Hangileri Etkili Olmuştur? Söyleyiniz.

Yaşadığınız Yerde Nüfusun Dağılışında Doğal ve Beşerî Faktörlerden Hangileri Etkili Olmuştur? 

Yaşadığınız Yerde Nüfusun Dağılışında Doğal ve Beşerî Faktörlerden Hangileri Etkili Olmuştur Söyleyiniz.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 117-118-119-120-121-122-123-124 Cevapları MEB Yayınları

Doğal faktörler olarak şehrin iç yapısı, havası ve iklimi etkili oldu. Beşeri olarak ise kültürel yapı ekonomik yapı ve sosyal yapı etkili olmuştur. Tüm bunlar yaşadığım şehrin çok fazla göç almasını sağladı. Çünkü birçok insan da aslında bu tür yapıları göz önünde tutarak bir şehre göç eder.

Bir şehrin gelişmiş alt yapısı mevcut ise o şehre olan göç oranında da belli artışlar yaşanır. Bu göç oranlarına bağlı kalınarak şehir içinde doğal yani gezilebilir yapılar ve iklim de doğrudan etkili olabiliyor. Bu da bir şehir için dışarıdan göç almak demek oluyor. Gelişmiş her şehir için de aynı şekilde bu böyle olur.

Sonraki Ödev:  Büyük Kentlerde Nüfusun Artmasının Nedenleri Neler Olabilir? Düşüncelerinizi Söyleyiniz.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.