Anasayfa Kitap Cevapları
9 Ekim 2023, 20:31 - Zülal Güneş Yazdı

Farklı Ülkelere Ait Kültürel Unsurlarla Ülkemizin Sahip Olduğu Kültürel Unsurları Karşılaştırınız. Ne Gibi Farklılıklar Olduğunu Söyleyiniz.

Kültürel Unsurlar Arasında Ne Gibi Farklılıklar Bulunmaktadır?

Sonraki Ödev:  Kültürümüzü Tanımamızda Medyanın Rolünün Neler Olduğunu Açıklayınız.

Farklı Ülkelere Ait Kültürel Unsurlarla Ülkemizin Sahip Olduğu Kültürel Unsurları Karşılaştırınız. Ne Gibi Farklılıklar Olduğunu Söyleyiniz.

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 202. Cevapları MEB Yayınları

Aslında bakıldığında farklı ülkelere ait olan kültürel farkları hemen her alan içerisinde görebilmemiz mümkündür. Söz konusu farklar genel itibari ile ilk olarak yemek kültüründeki farklar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu fark aslında yemek pişirme olarak görülse de kullanılan ürün bazındaki farklılık olarak da sayılabilmektedir. Örneğin Japon mutfağında genel itibari ile deniz ürünleri çok sık kullanılmaktadır. Meksika’da ise acı ürünlere oldukça fazla yer verilmektedir. Buna ek olarak giyim tarzı da farklılık gösterebilmektedir. Kültürü en iyi yansıtan ögelerden birisi de giyim tarzı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kıyafet biçimi olarak da özetlenebilmektedir. Aynı kültürel fark aile ortamları içerisinde ve halk oyunlarının çeşitliliğinde de görülebilmektedir.

Sonraki Ödev:  Türkiye’nin Dünyada Üstlendiği Uluslararası Rolleri Değerlendiriniz.
Sonraki Ödev:  Ülkeler Arası Ekonomik İlişkilerde, Yaşadığınız İlin Yeri ve Önemini Açıklayınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap