Anasayfa Kitap Cevapları
26 Kasım 2023, 17:47 - Mehmet Yazdı

Günümüzdeki Bayramlarla Osmanlı Dönemi’nde Yaşanan Bayramları Karşılaştırınız. Bayramların Benzer ve Farklı Yönlerini Açıklayınız

Günümüzdeki Bayramlarla Osmanlı Dönemi’nde Yaşanan Bayramları Karşılaştırınız. Bayramların Benzer ve Farklı Yönlerini Yazınız.

Sonraki Ödev:  Günümüzde Yapılan Düğünlerle Osmanlı Dönemi’nde Yapılan Düğünleri Karşılaştırınız. Düğünlerin Benzer ve Farklı Yönlerini Açıklayınız.

Günümüzdeki Bayramlarla Osmanlı Dönemi’nde Yaşanan Bayramları Karşılaştırınız. Bayramların Benzer ve Farklı Yönlerini Açıklayınız

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 80-81-82-83-84-85. Cevapları MEB Yayınları

Günümüzde insanlar bayram tatilini, tatil yapmak için gördüklerinden dolayı bayram günlerinde özellikle de denize yakın tatil alanlarına gidip bayram tatilini burada geçirirken; Osmanlı Dönemi’nde ise bayram tatili boyunca insanlar vakitlerini aileleri ve akrabalarıyla birlikte geçirirdi. Fakat günümüzde, özellikle de pandemiden sonra akraba ziyaretleri yapan kişi sayısı baya azalmıştır.

Günümüzde bayram tatilleri sadece insanlar için basit bir tatil olarak göründüğü için vakitlerinin çoğunu yorucu ve sıkıcı iş hayatından, okul hayatından uzak tutarak kendilerince dinlenmek istedikleri için yalnız kalmayı tercih ediyorlar. Fakat Osmanlı Dönemi’nde teknoloji de gelişmemiş olduğu için ve bayramda akraba ziyaretleri çok önemli olduğu için bayram için hazırlıklar günler öncesinde başlanır ve bayramları coşku ile kutlarlardı.

Ayrıca bayram günlerinde Osmanlı Dönemi’nde askerlere etler ve şekerler dağıtılarak onlar mutlu edilirdi fakat bu gelenek artık günümüzde kalmamıştır. Askerler sadece bayramda aileleriyle buluşmakla yetinmektedir.

Sonraki Ödev:  Yabancı Bir Seyyahın Osmanlı Kültürüne Yönelik Anlattığı Bu Olaydan Nasıl Bir Sonuç Çıkardınız? Açıklayınız
Sonraki Ödev:  Sizce Hat Sanatı, Osmanlı Dönemi’ndeki Önemini Günümüzde De Aynı Şekilde Devam Ettirebilmiş Midir? Tartışınız.
Sonraki Ödev:  Zeybek Oyununun Günümüzde de Varlığını Devam Ettirmesi Kültürün Hangi Özelliğini Yansıtır? Açıklayınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap