Anasayfa Kitap Cevapları
26 Kasım 2023, 17:44 - Mehmet Yazdı

Günümüzde Yapılan Düğünlerle Osmanlı Dönemi’nde Yapılan Düğünleri Karşılaştırınız. Düğünlerin Benzer ve Farklı Yönlerini Açıklayınız.

Günümüzde Yapılan Düğünlerle Osmanlı Dönemi’nde Yapılan Düğünleri Karşılaştırınız. Düğünlerin Benzer ve Farklı Yönlerini Yazınız.

Sonraki Ödev:  Günümüzdeki Bayramlarla Osmanlı Dönemi’nde Yaşanan Bayramları Karşılaştırınız. Bayramların Benzer ve Farklı Yönlerini Açıklayınız

Günümüzde Yapılan Düğünlerle Osmanlı Dönemi’nde Yapılan Düğünleri Karşılaştırınız. Düğünlerin Benzer ve Farklı Yönlerini Açıklayınız.

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 80-81-82-83-84-85. Cevapları MEB Yayınları

Günümüzde düğünlerde gelinler beyaz gelinlik giyinirken Osmanlı Dönemi’nde ise gelinler kırmızı gelinlik giyerdi. Günümüzde evliliklerde resmi nikah şart fakat Osmanlı Dönemi’nde ise sadece dini nikah kıyılırdı. Günümüzde yapılan düğünler birkaç saat sürer ve sadece müzik eşliğinde davetliler dans ederdi fakat Osmanlı Dönemi’ndeki düğünler ise sabahtan başlar ve gün boyunca çeşitli oyunlar, spor müsabakaları ve gösteriler yapılırdı.

Günümüzde düğündeki erkek ve kadın davetliler aynı yerde dans ederken Osmanlı Dönemi’nde ise erkek ve kadın davetliler farklı yerlerde dans ederlerdi. Günümüzde düğünlerde davetlilere dağıtılan yemek adabı azalmış olsa da Osmanlı Dönemi’nde ise düğün yemekleri günlerce dağıtılırdı.

Günümüz düğünleri ile Osmanlı Dönemi’ndeki yapılan düğünlerin benzerlikleri de vardı. Örneğin düğün için günlerce hatta haftalarca hazırlık yapılması her iki dönemde de olmuştur ve yine her iki dönemde de geline altın takılır, kıyafetler alınır, gelin ve gelinin ailesine de hediyeler verilirdi.

Sonraki Ödev:  Yabancı Bir Seyyahın Osmanlı Kültürüne Yönelik Anlattığı Bu Olaydan Nasıl Bir Sonuç Çıkardınız? Açıklayınız
Sonraki Ödev:  Sizce Hat Sanatı, Osmanlı Dönemi’ndeki Önemini Günümüzde De Aynı Şekilde Devam Ettirebilmiş Midir? Tartışınız.
Sonraki Ödev:  Zeybek Oyununun Günümüzde de Varlığını Devam Ettirmesi Kültürün Hangi Özelliğini Yansıtır? Açıklayınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap