Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 0:35 - Zülal Güneş Yazdı

“Geleceğe Aktarılan Sanatsal Miraslar” Söz Grubundan Ne Anlıyorsunuz?

“Geleceğe Aktarılan Sanatsal Miraslar” Sözünden Ne Çıkarabiliriz?

Sonraki Ödev:  Yaşadığınız Çevrede El Sanatları İle İlgili Neler Yapılmaktadır?

“Geleceğe Aktarılan Sanatsal Miraslar” Söz Grubundan Ne Anlıyorsunuz

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 254-255-256-257-258-259-260. Cevapları MEB Yayınları

Geleceğe aktarılan sanatsal miraslar arasında mesela dünyanın yedi harikasını anlayabilmekteyim. Çünkü sanatsal miraslar arasına giren en iyi yedi yapı olduğu bilinmektedir.

Ülkemizde bu yapılar oldukça fazladır. Bu açıdan da ülkemizin toprakları kadar tarihi açıdan da oldukça önemli bir geçmişi vardır. Ülkemizde bulunan tarihi ve sanatsal yapılar oldukça fazladır. Herhangi bir sorun olmadan hafif deformeleri olsa da oldukça sağlam şekillerde çok eskilerden günümüze kadar gelmeyi başaran birçok yapı bulunmaktadır. Bunların içinde antik kentler, camiler gibi birçok yapı bulunmaktadır. Her yapı kendine göre oldukça güzel ve iyi şekillerde ortaya çıkmıştır. Yapılışları o zamanlara göre oldukça zordur.

Sonraki Ödev:  Minyatür, Cilt Sanatı, Sedef Kakma, Keçecilik, Âşıklık Sanatlarıyla İlgili Bilginiz Var mı?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.