Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 0:34 - Zülal Güneş Yazdı

Yaşadığınız Çevrede El Sanatları İle İlgili Neler Yapılmaktadır?

El Sanatları İle İlgili Neler Yapılmalıdır?

Sonraki Ödev:  Minyatür, Cilt Sanatı, Sedef Kakma, Keçecilik, Âşıklık Sanatlarıyla İlgili Bilginiz Var mı?

Yaşadığınız Çevrede El Sanatları İle İlgili Neler Yapılmaktadır

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 254-255-256-257-258-259-260. Cevapları MEB Yayınları

Yaşadığım çevrede heykeltıraş yapımı oldukça meşhurdur. Bu açıdan da pek çok heykeltıraş olarak yapılan adamlar ya da heykeller görmekteyim. Heykeltıraşlık oldukça fazla yapılan el sanatları arasında yer almaktadır.

Herkes tarafından bilinmektedir. İslamiyet boyunca bu sanatı kullanarak insan yüzleri yapmak yasaklanmıştı. Bunun sebebi ise İslamiyet’te günah olduğuna inanılmasıydı. Osmanlı dışındaki diğer İslamiyet’i benimsemeyen ve kendi dinleri olan ülkeler ise bu konuda ilerleyerek kendilerini oldukça iyi şekillerde geliştirmişlerdir. Kendilerini geliştiren diğer ülkelerde özgürce yapılan sanatlar arasında yer almış ve hep bu şekilde devam etmiştir. Bu açıdan özgürlük ve akıl yönünden oldukça gelişmiş ülkeler görülmektedir.

Sonraki Ödev:  Geleceğe Aktarılan Sanatsal Miraslar Söz Grubundan Ne Anlıyorsunuz?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.