Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 0:04 - Zülal Güneş Yazdı

Gölge Oyunu Sanatçılarının Özellikleri Nelerdir?

Gölge Oyunu Karakterlerinin Özellikleri Hakkında Bilgi Veriniz.

Sonraki Ödev:  Gölge Oyunundaki Tipler Hangileridir?

Gölge oyunu sanatçılarının özellikleri nelerdir?

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 172-173-174-175-176-177. Cevapları MEB Yayınları

Gölge oyunu sanatçılarının ilk özelliği onların hayali olmalıdır. Söz konusu hayali gölge oyunu sanatçı olabilmek için belirli adımlardan geçmek gerekmektedir.

Bu adımların en başında ise bir ustanın yanında çalışmak sayılabilmektedir. Bir ustanın yanında çalışıp ustalaştıktan sonra gölge oyunu sanatçıları hayali unvanını almaktadır. Buna ek olarak gölge oyunu sanatçılarının özellikleri arasında ezberlerinin iyi olması sayılabilmektedir. Bu nedenle geniş bir hafızaya sahip olan sanatçılar, oyun içerisindeki replikleri atlamadan söyleyebilmektedir. Gölge oyunu sanatçılarının bir diğer gelişmiş özelliği de belirli bir taklit yeteneğine sahip olmak sayılabilmektedir. Aslında bakıldığında herkesin bildiği gibi bir gölge oyununun en temelinde taklit etmek yatmaktadır.

Sonraki Ödev:  Millî Kültürümüzü Yansıtan Unsurlardan Bildiklerinizi Arkadaşlarınızla Paylaşınız.
Sonraki Ödev:  Bildiğiniz ya da Büyüklerinizden Duyduğunuz Bir Efsane Varsa Anlatınız.
Sonraki Ödev:  Gölge Oyunu Tasvirleri Nasıl Yapılır?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.