Anasayfa Kitap Cevapları
10 Ekim 2023, 20:15 - Zülal Güneş Yazdı

Bildiğiniz ya da Büyüklerinizden Duyduğunuz Bir Efsane Varsa Anlatınız.

Bir Efsane Anlatınız

Sonraki Ödev:  Millî Kültürümüzü Yansıtan Unsurlardan Bildiklerinizi Arkadaşlarınızla Paylaşınız.

Bildiğiniz ya da büyüklerinizden duyduğunuz bir efsane varsa anlatınız.

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 172-173-174-175-176-177. Cevapları MEB Yayınları

Aile büyüklerimden duyduğum bir efsane var aslında. Bu efsanenin adını tam olarak hatırlamasam da sanırım titremekte olan göl gibi bir şey idi.

Küçükken anlatılan efsaneye göre bir göl varmış ve bu gölün kenar kısmında yaşayan kuşları besleyen bir yaşlı adam varmış. Bir gün birkaç avcı bu kuşları avlamaya gelmiş ve yaşlı adam ile kavga etmişler. Bu kavga sırasında yaşlı adam suya düşmüş ve besledikleri kuşlar bu durumu görünce adeta bir hortum oluşturmuşlar. Oluşturdukları hortumun içerisine avcıları almışlar ve onları yok etmişler. Gölün titremesindeki asıl sebep de işte bu hortumun meydana gelmesiymiş.

Sonraki Ödev:  Gölge Oyunu Tasvirleri Nasıl Yapılır?
Sonraki Ödev:  Gölge Oyunundaki Tipler Hangileridir?
Sonraki Ödev:  Gölge Oyunu Sanatçılarının Özellikleri Nelerdir?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.