Anasayfa Kitap Cevapları
28 Nisan 2023, 16:10 - Mehmet Yazdı

Günlük Hayatınızda Karşılaştığınız İş Yeri Adları ve Tabelalardaki Yabancı Kelimelerin Kullanımıyla İlgili Ne Düşünüyorsunuz?

Günlük Hayatınızda Karşılaştığınız İş Yeri Adları ve Tabelalardaki Yabancı Kelimelerin Kullanımıyla İlgili Ne Düşünüyorsunuz? Örneklerle Açıklayınız.

Günlük Hayatınızda Karşılaştığınız İş Yeri Adları ve Tabelalardaki Yabancı Kelimelerin Kullanımıyla İlgili Ne Düşünüyorsunuz

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 18-20-21-23-24-25 Cevapları MEB Yayınları

Ülkemizde son günlerde yabancı kelime kullanımı oldukça fazla düzeyde artmıştır. İş yerleri daha ilgi çekici gözükmek için bu tarz yabancı kelime kullanımına özen gösteriyorlar.

Yabancı kelimelerin kullanımı günümüzde kafeteryalarda ve restoranlarda artış göstermiş durumdadır. Yabancı kelimelerin bu denli kültürümüzde istilacı bir yere sahip olması dilimizin olumsuz yönde etkilenmesine sebep oluyor. Yabancı dillerden ziyade bütün iş yerleri tabelalarının Türkçe olması dilimizi geliştirecek olan detaylar arasında bulunuyor. Dilimizin gelişimine katkı sağlamak istiyorsak bu süreçte yabancı kelime kullanımını kısıtlamamız önemlidir. Tam tersi olarak Türkçe kelimeleri kullanmaya özen göstererek dilimizi geliştirebiliriz.

Sonraki Ödev:  Ana Dili Sevgisini Anlatan Bir Şiir Yazınız
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap