Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 0:55 - Salih Yazdı

Günlük Yaşamınızda Edindiğiniz İzlenimleri, Bu İzlenimlerin Yarattığı Duygu ve Düşüncelerinizi Anlatan Bir Yazı Yazınız. 

Günlük Yaşamınızda Edindiğiniz İzlenimler, Bu İzlenimlerin Yarattığı Duygu ve Düşünceleriniz Nelerdir?

Sonraki Ödev:  En Çok Hangi Meyveyi Seviyorsunuz? Neden?

Günlük Yaşamınızda Edindiğiniz İzlenimleri, Bu İzlenimlerin Yarattığı Duygu ve Düşüncelerinizi Anlatan Bir Yazı Yazınız. 

Sonraki Ödev:  8. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 122-125-126-127-128-129 Cevapları MEB Yayınları

Hemen hemen her fırsatta insanların hareketlerini inceler ve yaptıkları mimiklerden, jestlerden ve hareketlerden anlam çıkarmaya çalışırım. Genelde çıkardığım anlamların doğruluğuna şahit olurum.

“Yaptığınız bir işte ne kadar mesai harcarsanız, o kadar başarılı olursunuz” sözünden yola çıkarak, yaptığım analizlerin neden doğru olduğunu daha net anlayabiliyorum. Aynı hareketler, aynı toplumda yaşayan insanlarda aynı sonuçları getiriyor, gözlemlerim neticesinde bu sonucu oldukça fazla tahlil edebildim. Bir toplumda yapılan bir hareketin farklı bir toplumda aynı anlama gelmediğini de gözlemledim. El kol hareketlerini kullanarak konuşmak bir toplumda liderlik özelliği iken, başka bir toplumda kabalık olarak algılanabiliyor. Bu nedenle farklı toplumlarla girilen etkileşimde genel olarak sakin bir tavır sergilemeliyiz.

Sonraki Ödev:  Ailenizden Geçici Bir Süre Bile Olsa Ayrılmak Zorunda Kaldınız mı? Ayrı Kaldığınızda Hissettiklerinizi Anlatınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap