Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 0:55 - Salih Yazdı

En Çok Hangi Meyveyi Seviyorsunuz? Neden? 

En Çok Hangi Meyveyi Seviyorsunuz? Nedenini Yazınız? 

Sonraki Ödev:  Ailenizden Geçici Bir Süre Bile Olsa Ayrılmak Zorunda Kaldınız mı? Ayrı Kaldığınızda Hissettiklerinizi Anlatınız.

En Çok Hangi Meyveyi Seviyorsunuz Neden 

Sonraki Ödev:  8. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 122-125-126-127-128-129 Cevapları MEB Yayınları

En çok sevdiğim meyve muzdur. Her mevsimde ulaşılabilir olması, tatlılığı, kokusu, lezzeti, birçok tatlı türünün yanına yakışması nedeniyle en çok kullanmayı tercih ettiğim meyve muzu seviyorum.

Muzu kek ile karıştırıp muzlu kek yapabilirim, tahin, bal ve ceviz ile karıştırıp sağlıklı bir atıştırmalık hazırlayabilirim, pastamın üzerini muz ile süsleyebilirim, süt ile muzu blender ile çırparak muzlu süt elde edebilirim, yoğurt, muz ve balı karıştırıp dondurucuda donmasını sağlayıp sağlıklı bir dondurma elde edebilirim, muz, kakao, hindistan cevizi ve fındığı karıştırıp, bu karışımdan toplar yaparak kahvenin yanına sağlıklı çikolata hazırlayabilirim. Hem sağlıklı olması hem de birçok alanda kullanılabilmesi nedeniyle muz, en çok sevdiğim meyvedir.

Sonraki Ödev:  Günlük Yaşamınızda Edindiğiniz İzlenimleri, Bu İzlenimlerin Yarattığı Duygu ve Düşüncelerinizi Anlatan Bir Yazı Yazınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap