Anasayfa Kitap Cevapları
29 Eylül 2023, 22:18 - Mehmet Yazdı

İlk öğrendiğiniz dualar hangileridir?

İlk öğrendiğiniz dualar hangileridir? Yazınız.

Sübhaneke Duası ve Anlamı

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 24-25-26. Cevapları MEB Yayınları

Herkesin genellikle ilk öğrendiği dualar şunlardır; Sübhaneke, fatiha, ettehiyyatü, ihlas, kureyş, felak, nas, kevser, yemek duası, allahümme salli ve barik ve kunut dualarıdır.

Hayat boyunca birçok dua ve sure öğrenilir. Bu dua ve surelerin birçok anlamı vardır. Dua etmek Allah’la iletişime geçmenin en kolay yoludur. Her zaman, her yerde dua edilebilir. Dua etmekten kaçınılmamalıdır. Dua etmek çok güzel bir şeydir. Dua edildiğinde çalışarak istenilen şeyler gerçek olur. Allah’a bunun için şükredilmelidir. Aslında ilk öğrenilen dualar kişiden kişiye değişebilir. Çoğu kişi başka duayı biliyordur ve ezberlemiştir. Ancak bir başka kişi o kişiyle aynı duaları ezberlememiş veya o duaları bilmiyor olabilir.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.