Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 14:01 - Mehmet Yazdı

Müslüman olmak isteyen biri ilk olarak ne yapmalıdır?

Müslüman olmak isteyen biri ilk olarak ne yapmalıdır? Söyleyiniz.

Sonraki Ödev:  Kur’an-ı Kerim denildiği zaman aklınıza neler geliyor?

Müslüman olmak isteyen biri ilk olarak ne yapmalıdır

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 37-38-42-46-47. Cevapları MEB Yayınları

Allah’ın rızasını ve rızasını alarak gerçek Müslüman olmak isteyenlerin inançlarını samimiyetle ifade etmeleri yeterlidir. Ancak bu söylem anlamsız veya sahtekâr olmamalıdır.

Allah katında gerçek bir Müslüman olduktan sonra geçmiş günahlarının bağışlandığı bilinmektedir. Yeni doğmuş bir bebek gibi, pak ve günahsız kalabilmek için Amel Kitabı mümkün olduğu kadar hayırla doldurulmalıdır. İslam dini, insan fıtratına ve fıtratına göre gönderilmiştir. “İnsan ve Kuran ikiz kardeştir” ve “İslam doğal bir dindir” gibi ifadeler bu gerçeği yansıtmaktadır. Hakiki ve iyi bir Müslüman olmak için Kuran ahlakını kabul etmek ve ipi bırakmamak gerekir. İslam beş esas üzerine kurulmuştur. Muhammed’in Allah’ın elçisi olduğuna şehadet, namaz, zekat, hac ve Ramazan orucunu Allah’tan başka ilah yoktur.

Sonraki Ödev:  Âmentü duasını biliyor musunuz?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.