Anasayfa Kitap Cevapları
6 Aralık 2022, 13:04 - Mehmet Yazdı

İnsanlar Gün İçerisinde Yaşadıklarını, Gördüklerini, Duyduklarını Neden Yazma İhtiyacı Duyarlar? 

İnsanlar Gün İçerisinde Yaşadıklarını, Gördüklerini, Duyduklarını Neden Yazma İhtiyacı Duyarlar? Açıklayınız.

Sonraki Ödev:  Günlük Yazma Kurallarına Uyarak Bir Gününüzü Yazınız.

İnsanlar Gün İçerisinde Yaşadıklarını, Gördüklerini, Duyduklarını Neden Yazma İhtiyacı Duyarlar 

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 92-93-94-95-96. Cevapları MEB Yayınları

Kayıt altına almak, hatırlamanın en kolay yoludur. Öğrenilen bilgiler, yaşanılan önemli olaylar, unutulmaması gereken hatırlatmalar ve daha birçok verinin günlük hayatta kayıt altına alınması için yazma eylemi gerçekleştirilir.

Günlük tutmak, gün içerisinde gördüklerimizi, duyduklarımızı, duygularımızı, yaşadıklarımızı ve başkalarına anlatamadıklarımızı dışa vurmak için en iyi araçtır. Yazı yazarak yazma yeteneğinizi geliştirebilirsiniz, hatırlamak istediğiniz olayları kayıt altına alabilirsiniz, güzel anılarınızı yazarak dilediğiniz zaman tüm ayrıntılarıyla tekrar hatırlayabilirsiniz. Yazı yazmak rahatlamanın en eğlenceli yoludur. İnsanlar yaşadıkları olayları ya da duygularını bir başkası ile paylaşma ihtiyacı hissederler. Bazen de bu duygularını anlatmak isterler fakat başkalarının duymasını istemezler. Bu gibi durumlarda yazmak eylemi kişinin duygularını paylaşabilmesinin en güvenilir yoludur.

Sonraki Ödev:  Duygu ve Düşüncelerinizi Yazıya Dökmeyi Seviyor musunuz? Neden?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.