Anasayfa Kitap Cevapları
9 Kasım 2023, 21:46 - Mehmet Yazdı

İnsanlığa Yarar Sağlayacak Bir Buluş Yapsaydınız Bu Ne Olurdu?

İnsanlığa Yarar Sağlayacak Bir Buluş Yapsaydınız Bu Ne Olurdu? Açıklayınız.

İnsanlığa Yarar Sağlayacak Bir Buluş Yapsaydınız Bu Ne Olurdu

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 236-237-238-239 Cevapları Anıttepe Yayınları

Eğer ben bir bilim adamı olsaydım ve insanlık için bir buluş yapmaya çalışıyor olsaydım ışık hızına ulaşabilecek ya da yaklaşabilecek bir ulaşım aracı icat etmek isterdim.

Bu sayede yıldızlar arası ulaşım mümkün hale gelebilir ve şu an gidilemeyen uzak mesafeler keşfedilebilirdi. Işık hızı ile hareket eden uzay araçlarıyla farklı gezegenler, galaksiler keşfedilebilir belki karadelikler hakkında bilinmezlikler aydınlatılabilirdi. Işık hızında giden araçlar ile belki de zaman yolculuğu da mümkün hale gelebilirdi. Böylece insanlar zaman yolculuğu yapabilirdi. Işık hızı ile giden bir ulaşım aracı ile uzak mesafeler yakın edilebilir, yapılamayan şeyler mümkün olabilirdi.

Sonraki Ödev:  Bir Bilim İnsanı Olmak İster Miydiniz? Neden?
Sonraki Ödev:  İlimden Gidilmeyen Yolun Sonu Karanlıktır. Sözünden Ne Anlıyorsunuz?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.