Anasayfa Kitap Cevapları
23 Eylül 2023, 1:11 - Mehmet Yazdı

Hayvanlar Olmasaydı Dünya Nasıl Bir Yer Olurdu?

Hayvanlar Olmasaydı Dünya Nasıl Bir Yer Olurdu? Kısaca açıklayınız.

Sonraki Ödev:  Yardıma Muhtaç Hayvanlar İçin Neler Yapılabilir?

Hayvanlar Olmasaydı Dünya Nasıl Bir Yer Olurdu

Sonraki Ödev:  3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 92-94-95-96-97-98. Cevapları MEB Yayınları

Hayvanların ekosistem üzerinden silinmesi ya da yok olması, söz konusu dünyadaki eşsiz düzenin bozulmasına neden oluyor. Her zaman korumaya çalıştığımız doğal denge de maalesef yok olurdu.

Herkesin bildiği gibi hayvanlar ekosistemin en önemli parçası olarak karşımıza çıkmaktadır. söz konusu ekosistem içerisindeki herhangi bir boşluk hali de insanlık için hiç iyi bir sonuç ile sonuçlanmamaktadır. Buna göre bakıldığında dünya üzerindeki her hayvanın yaşam için belirli görevleri olduğu karşımıza çıkmaktadır. Bir hayvanın bile olsa ekosistem üzerinden silinmesi ya da yok olması, söz konusu bu eşsiz düzenin bozulmasına neden olmaktadır. Söz konusu bu bozulma ile birlikte de dünyanın dengesi oldukça şaşardı ve hayatımız için önemli olan besin zinciri de sekteye uğramış olurdu. Her zaman korumaya çalıştığımız o doğal denge de maalesef korunamazdı.

Sonraki Ödev:  Ünlem işaretinin kullanıldığı cümleler yazınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.