Anasayfa Kitap Cevapları
2 Mayıs 2023, 2:07 - Mehmet Yazdı

İstiklâl Marşı Başka Nerelerde Okunuyor? İstiklâl Marşı Okunurken Nasıl Davranıyorsunuz?

İstiklâl Marşı Başka Nerelerde Okunuyor? İstiklâl Marşı Okunurken Nasıl Davranıyorsunuz? Açıklayınız.

İstiklâl Marşı Başka Nerelerde Okunuyor İstiklâl Marşı Okunurken Nasıl Davranıyorsunuz Açıklayınız.

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 162-163-164. Cevapları MEB Yayınları

Ülkemiz için büyük bir önemi bulunan İstiklal Marşı özel gün ve haftalarda, spor müsabakalarında, bayram ve törenler sırasında, uluslararası olarak gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerde, açılış törenlerinde okunmaktadır. Böylece ulusumuzun temsili de sağlanmış olmaktadır.

İstiklal Marşı okunurken nasıl davranıldığı önemlidir. Bu, İstiklal Marşımıza olan saygımız ile ilişkilidir. Kişi İstiklal Marşı okunurken mutlaka hareketsiz bir şekilde hazır ol duruşunda beklemelidir. Başka bir konu ile ilgilenmemeli ve yanındaki kişiler ile sohbet etmemelidir. İstiklal Marşımız okunurken sesli veya sessiz bir şekilde eşlik edilebilir. Bunun yanı sıra mümkünse kişi bayrağa doğru bakmalı, verdiği değeri göstermelidir.

Sonraki Ödev:  Millî Egemenlik ve Bağımsızlık Denildiğinde Aklınıza Neler Geliyor? Söyleyiniz.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.