Anasayfa Kitap Cevapları
27 Nisan 2023, 23:17 - Mehmet Yazdı

İstiklal Marşı Bizim İçin Neden Önemlidir?

 İstiklâl Marşı bizim için neden önemlidir? Kısaca açıklayınız.

Sonraki Ödev:  Vatan Savunması Sizin İçin Ne İfade Ediyor?

 İstiklal Marşı Bizim İçin Neden Önemlidir

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 53-55-56-57-58-59. Cevapları MEB Yayınları

İstiklal Marşı, Mehmet Akif Ersoy’un Türk milletine armağan ettiği değerli bir marştır. İstiklal Marşı, Türk milletinin bağımsızlığını sembolize etmektedir. İstiklal Marşı hem Türk milletinin bağımsızlığını hem de Türk milletinin bağımsızlığı için savaşan aziz şehitlerin kutsal ruhlarını taşıdığı için büyük bir öneme sahiptir.

İstiklal Marşı; Türk milletinin bağımsızlığını kazandığı Kurtuluş Savaşı yıllarında yazılmıştır. Kurtuluş Savaşı yıllarında yazılan bu marşın her bir dizesinde savaş cephelerinde yapılan mücadeleden, vatanın değerli olduğundan ve millet topraklarına sahip çıkılması gerektiğinden bahsedilmektedir.

İstiklal Marşı; şu anda üzerinde yaşanılan Türk topraklarının ne gibi mücadeleler sonucunda büyük zaferler ile kazanıldığını anlatması açısından herkesin değer vermesi gereken milli marştır.

Sonraki Ödev:  Milli Mücadele’ye katkı sağlamış kahraman Türk kadınlarından biri hakkında bilgi edininiz.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.