Anasayfa Kitap Cevapları
2 Mayıs 2023, 16:19 - Mehmet Yazdı

Televizyon Seyrederken Geçirdiğiniz Zamanı, Arkadaşlarınızla Oyun Oynayarak Geçirirseniz Bunun Sizlere Nasıl Bir Katkısı Olabilir? Tartışınız.

Televizyon Seyrederken Geçirdiğiniz Zamanı, Arkadaşlarınızla Oyun Oynayarak Geçirirseniz Bunun Sizlere Nasıl Bir Katkısı Olabilir?

Sonraki Ödev:  İzlediğiniz Reklamların Tüketim Alışkanlığınızı Etkilediğini Düşünüyor Musunuz? Tartışınız.

Televizyon Seyrederken Geçirdiğiniz Zamanı, Arkadaşlarınızla Oyun Oynayarak Geçirirseniz Bunun Sizlere Nasıl Bir Katkısı Olabilir

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları 22-23-24-25-26. Sayfa MEB Yayınları

Sosyalleşme imkanı elde edersiniz. Arkadaş sayısı artar ve daha fazla eğlenmiş olursunuz. Bunun yanı sıra rahatlarsınız, sorunları çözmeyi, paylaşmayı ve ikili ilişkiler kurmayı öğrenirsiniz.

İnsan tanımak, dost kazanmak, arkadaşlık edinmek, kişilere karşı saygılı olmayı öğrenmek, farklı kültürler hakkında bilgi edinmek ve yardımlaşmayı öğrenmek açısından arkadaşlar ile vakit geçirmek her zaman avantaj sağlar. Sosyal hayata herkesin ihtiyacı vardır. Televizyon karşısında vakit geçirmek yerine arkadaş edinmek ve çevrenizi genişleterek insanlar ile beraberlik içerisinde yaşamayı öğrenebilirsiniz. Toplumsal açıdan birtakım sorumlulukları yerine getirmeyi öğrenebilirsiniz. Genellikle çocuk yaşlar da arkadaş çevresi oldukça önemlidir. Kişiler ile paylaşmayı, yardımlaşmayı, saygıyı ve dayanışmayı öğrenerek iyi bir insan olmak için çaba gösterir.

Sonraki Ödev:  Kitap-gazete-dergi Çocuklar İçin En Önemli Kitle İletişim Araçları Olmasına Rağmen Çocukların Okumaya Ayırdıkları Zamanın Az Olmasını Nasıl Açıklayabiliriz?
Sonraki Ödev:  Yardımlaşma ve Dayanışma Duygusunun Oluşturulmasında Kitle İletişim Araçlarının Önemi Nedir? Tartışınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap