Anasayfa Kitap Cevapları
23 Eylül 2023, 1:49 - Mehmet Yazdı

Kültürümüzde Kilimin Yerini Anlatan Bilgilendirici Bir Metin Yazınız.

Kültürümüzde kilimin yerini anlatan bilgilendirici bir metin yazınız. Kısaca

Sonraki Ödev:  Türk Halı ve Kilimlerinde Kullanılan Başlıca Motifler Nelerdir?

Kültürümüzde Kilimin Yerini Anlatan Bilgilendirici Bir Metin Yazınız.

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 104-105-106-107-107-109 Cevapları Anıttepe Yayınları

Kilim günümüzde gelenekse bir Türk ürünü olarak karşınıza çıkar. Genelde eskiden evlerde kilimlere daha çok yer verilirdi. Bu yüzden kullanımı da her zaman çok olmuştur.

Buna ek olarak halı alanında bile kilime benzer olan ürünler kullanılmaya devam etmiştir. Kilimler genelde yazın daha çok kullanılır ve daha çok tercih edilir. Çünkü yaz aylarında kilimler ince oldukları için daha serin olur. Bunun dışında kilimler farklı birçok motif ve yapıya da yer verir. Üstelik her alana ve yapıya uygun olan farklı motifler vardır. Bu yüzden hemen her evde motifli kilimler yer alır. Sadece günümüzde bu alanda belli başlı motif ve görsel değişkenlik söz konusu olmuştur.

Sonraki Ödev:  Türk Halı ve Kilim Kültürü Hakkında Neler Düşünüyorsunuz?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.